Mutfak Dolapları İçin Renk Uyumu

Mutfak dolabı yaptırmak isteyenlerin en çok takıldığı konu ne renk olacağıdır. Hangi renk hangisiyle uyumludur, hangisi kullanışlıdır sorularına yanıt vermek gerçekten zordur. Açıkçası mutfak dolabına renk bakarken sadece üst yada alt kapak kombinasyonuna dikkat edilmez, zemin, tavan ve tezgah arası rengine, tezgahın uyumuna, mekanın ışık alıp almadığına bakılır.

Örneğin, ışığın zayıf olduğu durumlarda yada dar alanlarda koyu renkten kaçınmalıdır. Geniş ve ışıltılı mekanlarda koyu tonlardan yararlanmak çok daha akılcıl olacaktır.

Duvar Zemin Rengi Etkisi

Duvar ve zemin renginin kontrast oluşturduğu durumlarda renk seçiminde önemli bir etkendir. Örneğin yeşil yada sarı fonu olan bir mutfak için koyu renk kapaklar hoş bir görüntü sergileyebilir.

Tüm renk kuşakları için en uyumlu partner renk beyazdır. Beyaz nötr bir renk olduğu için koyu yada açık renklerin tümüyle uyum sergiler

Krem Rengi Mutfak Dolabı

Buna özel bir başlık açmamın sebebi Türkiye de fazlaca seçilen bir renk olmasıdır. Ev kadınlarının temelde iki renge duyarlılığı var. Biri beyaz diğeri krem. Beyaz rengin sonradan solmasından dolayı artık krem rengi tercih edilir durumda. Biz de krem renk dolapları bu yüzden sunuyoruz. Ayrıca siyah ve koyu tezgah renklerine güzel kombinlenebiliyor. Krem renginin beyazdan bir diğer farkı da açık renklerle olan uyumunun da iyi olması. Açıkçası krem rengi mutfak dolabı bu özelliklerinden dolayı kadınların halen bir numaralı tercihi.

Kozyatağı Ev Tadilatı
Krem Rengi Mutfak
ETİLER DAİRE TADİLATI
Krem Rengi Mutfak

Mimar Öneriyor

Açıkçası Mutfak rengi ne olmalı sorusunu benim gibi bir iç mimara sorduğunuzda ise size turuncu, yeşil ve maviyi önerebileceğimi söylemeliyim. Bu renkler, mutfakta yemek yapmayı bir “zevk” işi haline getirecektir. Evet Türkiye standartlarında marjinal olarak kabul edilebilir. Ancak bence bu renkler bir mutfak için çok etkileyici bir armoni oluşturabilir.

Aşağıda avrupa tarzı mutfak dolaplarının renk kombinlerini göreceksiniz. Umarım yeni dolabınız için size fikir vere bilmişimdir. Bu arada bu konuda yardım, maliyet vs. gibi sorularınız olursa 0544 634 83 28 numaralı telefondan bana ulaşabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

İnstagram Sayfamız ——– TADİLAT MİMARİ İNSTAGRAM

Mutfak Dolabı Nasıl Yaptırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.