S.S.S

Tadilat yada mobilya imalatında sıkça sorulan soruları derledik. Kafanıza takılan tüm sorulara burdan cevap alabilirsiniz.

Soru: Keşifler Ücretsiz mi?

Cevap: 

Keşiflerimiz İstanbul içi için kesinlikle ücretsizdir. İstanbul dışı için fiyat almak isteyenler mesafeye göre belirlenen ücreti ödemeleri durumunda keşif hizmetinden yararlanırlar.


Soru: Keşfi kim yapıyor nasıl değerlendiriliyor?

Cevap: 

Keşif uzaman iç mimar arkadaşlarımızca yapılıyor. Gerekli ölçüm ve durum tespitine dayanarak ustalarımızca değerlendirilip o günün piyasa koşullarına göre fiyatlandırılıyor. Yalnızca mobilya ve mutfak gibi üretim gerektiren işler proje çizimi sonrası net olarak fiyatlandırılır.


Soru: Tüm malzemeyi biz alsak, işçilik yapabilir misiniz?

Cevap:

Kısmen yapılabilir. Estetik unsuru olan malzemeyi (seramik, parke, duşakabin, musluk, batarya, klozet) siz istediğiniz yapı market yada mobilyacıdan temin edebilirsiniz. Ancak inşaat ara malzemeleri (kum, çimento, strafor, alçı, boya, yapıştırıcı, derz, artı vb) tarafımızca alınır.


Soru: Anahtar teslim işi kendi seçtiğiniz malzemeler ile mi yapıyorsunuz?

Cevap: 

Anahtar teslim işlerde hiçbir şekilde size malzeme dayatılması söz konusu olmaz. Çoğunlukla fiyat tekliflerimizde malzeme ismi yazmak yerine rakam yazarız. Bu rakamlar dahilinde sizin seçeceğiniz malzeme kullanılır. Siz eğer ki daha pahalı malzeme kullanmak isterseniz tutanak tutulup güncel rakam fiyat listemize eklenir. Aynı şekilde yazdığımızdan daha ucuz bir ürün seçerseniz aynı şekilde fiyat listemizden çıkarılır


Soru: Mağazanızda aradığımız her şey var mı?

Cevap: 

Mağazamızda aradığınız her şey yok. Çünkü dekorasyon dünyası milyonlarca çeşitten oluşan, modaya göre değişiklik gösteren büyük bir dünya. Sizin mekanınız için hayal ettiğiniz, daha önce kafanızda belirlediğiniz ne varsa, biz onu bulup kullanıyoruz.


Soru: Evimi komple yaptırmak istiyorum ama hangi renk, nasıl uyar hiçbir fikrim yok. Bana bu konuda yardımcı olabiliyor musunuz?

Cevap

Evinizin uyumlu olarak dekore edilmesi bizim birinci görevimiz. Bu konuda iç mimarlarımız size boya, parke, mobilya rengi, perde rengi gibi konularda yardımcı oluyorlar. Eviniz birbiriyle uyumlu ürünlerle muhteşem gözüküyor.


Soru: Evimizin odaları çok biçimsiz. Bu odaları nasıl döşerim? Yardımcı oluyor musunuz?

Cevap: 

Tadilat başlangıcında odalarınızın nasıl döşenmesi gerektiğini size iç mimarımız belirtir. Sizin kafanızda ki döşeme şekliyle karşılaştırılır ve en uygun yöntem geliştirilir. Bu şekilde yeni yapılmasını düşündüğünüz elektirik, data ve tv hatlarının yerlerini de belirlemiş oluruz.


Soru: Yeni mutfak yaptırmak istiyorum. Ama nasıl bir şey çıkacak ortaya kararsız kalıyorum. Mutfağımız yerdeki fayansla, tezgahla, tezgah arası fayansla uyumunu nasıl önceden görebilirim?

Cevap:

 Evinize yapılacak mutfak projeleri 3D olarak birebire %90 uyumlu şekilde çizilir ve size sunulur. Önceden mutfağınızla ilgili herşey hakkında bilgi sahibi olur asla istemediğiniz bir görüntüyle karşılaşmazsınız.


Soru: Tadilat nasıl ilerler?

Cevap:

 Tadilat genel olarak en kaba ve en çok ses yapacak işlerle başlar, estetik işlerle son bulur. Tadilatınızla ilgilenen iç mimar arkadaşımız gerekli kordinasyonu yaparak size tadilat başında “ilerleme planı” verir. Bu plan dahilinde gün gün ne yapıldığınız takip edersiniz. Evinizden uzakta yada çalışıyorsanız da whatsapp üzerinden foto paylaşımı yapılarak sizi bilgilendiririz.


Soru: Kapının önünde moloz var ben mi ilgilenecem?

Cevap: 

Tadilat boyunca ortaya çıkan tüm sorunlarla biz ilgileniriz. Sizi tadilat süresince yapmanız gereken tek şey seçim yapmak olacaktır.


Soru: Ustalarla muhatap olmam gerekiyor mu? Onların başında durmam gerekiyor mu?

Cevap: 

Ustalarla istemediğiniz sürece muhatap olmazsınız. Onların başında durmanıza da gerek yoktur. Sizin şantiyeniz, o şantiyenin sorumlusuna bağlıdır. Siz sadece keşif yapan iç mimarla muhatap olursunuz.


Soru: Belirli bir bütçem var, tadilat esnasında bu bütçe aşılır mı? Ödeyeceğim miktar benim haberim olmadan değişir mi?

Cevap:

 İş başlangıcında sizinle bir sözleşme imzalarız. Bu sözleşmenin maddelerinde iş esnasında sizden kaynaklanan fikir değişikliği yada malzeme değişikliği gibi unsurlar yeniden fiyatlandırılıp size belirtilir ve tutanak haline getirilir. Sizin onayınız olmadan asla rakamlara ekleme yapılmaz.


Soru: Ustalar işi savsaklar mı? Böyle bir durumda beni mağdur eder misiniz?

Cevap

Ustalarımız gerekli yetkinliğe sahip işini bilen tecrubeli insanlardan oluşmaktadır. Ancak bazı insani sebeblerle işi aksatma durumları olabiliyor. Böyle durumlarda aynıyetkinliğe sahip başka bir usta ile yolumuza devam ediyoruz. Sizin şantiyenizde herhangi bir ustanın ne yaptığının sorumlusu siz değil biziz. Sözleşme de belirlenen teslim tarihini aşmayacak şekilde gerekli düzenlemeler tarafımızca yapılır.


Soru: Geçimsiz komşulara sahibiz. Bu durum tadilatı etkiler mi?

Cevap:

 Eğer ki böyle bir durumunuz varsa evinizin bağlı bulunduğu belediyeden tadilat öncesi “tadilat izni” alıyoruz. Belli bir sürü apartman girişine izni asarak tadilata başlıyoruz. Yasal tadilat saatleri haftaiçi 9.00 – 18.00 saatleri, cumartesi de 10.00 – 17.00 saatleridir. Bu saatler dahilinde çalışmamızı sürdürüyoruz.