MUTFAK DOLABI İMALATI / UYGULAMALARI

Bir evin en önemli yeri mutfaktır. Ev hanımlarının günlerinin büyük bir bölümü burada geçer. Yeni, modern ve iç açıcı bir mutfak insanı mutlu eder. Bu mutluluk yemeklere de yansır ve tüm ev sakinleri böylece mutlu olur. Yani mutfak dolabı diyip geçmemek lazım. Peki mutfak dolabı seçerken nelere dikkat edelim. Mutfak dolabı imalatı/uygulamaları için bu yazıyı okuyalım.

Mutfak Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Öncelikle mutfak konusunu parçalara ayıralım, doolap iskeleti, dolap kapakları ve aksesuarları. Bu 3 konuda farklı seçenekler hem mutfağın görünümünü hem de maliyetini etkiliycektir.

İskelet suntalam ve MDF lam olmak üzere iki çeşittir. Genellikle MDFlam tercih edilir. Suntalam da tercih edilebilir ancak iyi bir markanın tabakası olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Kapaklar iskeletten daha fazla çeşit barındırır. Hatta mutfak dolapları kapakların özelliklerine göre isim alırlar. Akrilik, mambran, highgloss, glosspan, lake, melamin ilk akla gelen mutfak kapaklarıdır. Kendi içlerinde bir çok özellik barındırırlar. Parlaklık arıyorsanız akrilik, highgloss ve glosspan, göbekli country modelleri arıyorsanız lake, membran tercih etmelisiniz. Uzun ömürlü bir mutfak istiyorsanız lake öneririz. Diğerlerine göre “ömürlük” denilebilecek yapıdadır.

Aksesuar Seçimi

Mutfak dolabı imalatı/uygulamaları için aksesuarlar ise frenli menteşe ve çekmece rayları yada düz frensiz menteşe ve raylardır. Frenli mekanizmalar yerli ve yabancı firma ürünleri olarak bulunmaktadır. Yerli yapım olduğu kadar Alman malı olanlar ve Çin den gelenler bulunmaktadır. Açıkçası baş ağrısı istemiyorsanız Alman malı menteşe ve ray kullanmak en doğru olanıdır. Ancak unutulmaması gereken durum, Alman malı aksesuarların “pahalı” oluşudur. Kıyaslamak gerekirse yerli olan ray 5 birimse Alman malı ray 15 birim şeklindedir. Euro nun kurunun yükselmesi de her geçen gün daha pahalı hale getirecektir.

İskeleti, kapakları ve aksesuarları seçilen mutfak için bir diğer husus tezgah olacaktır. Mutfak tezgahı da olmazsa olmaz hususlardan biridir. Çimstone, granit, corian, laminat, mermerit olmak üzere farklı seçeneklerde mutfak tezgahları var. En çok tercih edileni çimstone ve granittir. Uygun maliyetli tezgah için mermerit tercih edebilirsiniz.

Her şeyi seçtikten sonra bizim gibi ehil olan bir firma mutfağınızı düzgünce yapar ve yerine monte eder. Mutfak için bize danışmanız ve fiyat almanız için bekleriz. Whatsapp hattımızdan günün her saati kafanıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Mutfak dolaplarında renk uyumu yada tasarım için dikkat edilmesi gereken hususlara bakmak için şu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Buradan Giriş:———————>>>>>< MUTFAK DOLAPLARI İÇİN RENK UYUMU

İnstagram Sayfamız:————>>>>>> TADİLAT MİMARI

Mutfak Dolabı Modellerimiz İçin——>>>MUTFAK DOLABI MODELLERİ

Yaptığımız İşlerden Bazı Mutfak Dolapları